• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Корисні посилання

Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

https://mon.gov.ua/ua

Освіта та наука України: нормативні акти, база даних ВУЗів та шкіл, новини.


Освіта-UA

http://osvita.ua/

Новини. ВНЗ. Тестування. Школа: школа сьогодні, управління, технології навчання, виховання школярів, психологія, позашкільна робота, підвищення кваліфікації, теорія, навчальні програми, оцінювання, законодавство, журнали.


Шкільний портал "Острів знань"

http://ostriv.in.ua/

Комплексна інформація про навчання і дозвілля. Чинні навчальні програми, методичні документи. Деякі окремі аспекти навчання. Плани роботи шкіл, атестація. Сценарії проведення свят, вікторин. Зарубіжний досвід. Обмін педагогічним досвідом, обговорення, поради, точки зору. Про історію освіти, навчання та видатних педагогів. Питання ліцензування освітньої діяльності в Україні. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів. Огляди українських педагогічних видань, дайджести, публікації.


Освіта в Україні

https://www.education.ua/

Українські організації, пов'язані з освітою. Вищі та середні навчальні заклади. Освіта за кордоном, гранти. Преса. Виставки та семінари. Дистанційне навчання.


Інструменти освітніх технологій
Платформи для створення тестів

http://osvita.ua/school/method/technol/45747/


1.GOOGLE ФОРМИ

GOOGLE ФОРМИ - частина офісного інструментарію Google Drive. Мабуть, це один з найшвидших і простих способів створити своє опитування або тест: пишемо завдання, вибираємо тип відповіді (вибір з кількох варіантів, написання власного) - готово! Одержаний тест можна відправити студентам електронною поштою або вбудувати на свій сайт за допомогою спеціального коду. Для прискорення роботи рекомендуємо додати плагін Flubaroo - він автоматично перевіряє відповіді учнів і ставить оцінки відповідно до заданих критеріїв. Форми абсолютно безкоштовні - для використання ресурсу потрібно лише мати акаунт Google. Переглянути відео по створенню GOOGLE ФОРМИ https://www.youtube.com/watch?v=8z1HksFwDug


2. QUIZLET

За допомогою Quizlet можна створювати тести, в яких учні будуть вибирати вірні відповіді із запропонованих, зіставляти зображення та інформацію або вписувати власні варіанти. Користуватися дуже легко - в інтерфейсі можна розібратися буквально за пару хвилин. Quizlet безкоштовний, але буває і підписка Plus за $10 - вона дозволить завантажувати власні картинки і створювати необмежену кількість навчальних груп.

QUIZLET - сучасний підхід до вивчення іноземних мов: http://jak.magey.com.ua/articles/quizlet-suchasnij-pidhid-do-vivchennja-inozemnih.html

Топ додаток для вивчення мов, картки і навчання - надається безкоштовно! https://apkname.com/uk/com.quizlet.quizletandroid


3. PROPROFS

PROPROFS готує тести на будь-який смак - можна запропонувати на вибір один або кілька варіантів, попросити заповнити пропущене слово або написати розгорнуту відповідь. Сервіс дозволяє вставляти в завдання текстові документи та презентації, файли PDF, а також зображення, аудіо- та відеофайли. Завершивши роботу над тестом, можна залишити його в загальному доступі на сайті Proprofs або вбудувати на свою сторінку. Нові користувачі можуть безкоштовно користуватися всіма можливостями Proprofs протягом 15 днів після реєстрації.


4. KAHOOT!

Kahoot! дозволяє подавати у форматі опитувань і тестів мало не весь навчальний матеріал. Щоб налагодити зворотній зв'язок з учнями, можна обіграти нові теми у формі простих запитань і відповідей, а закріпити знання за допомогою більш докладного тестування. Kahoot! розрахований на застосування у класі - викладач показує матеріал на головному екрані, а в цей час школярі відповідають на питання і обговорюють інформацію, використовуючи спеціальний клієнт для комп'ютерів або браузер на смартфонах (Android, iOS, Windows Phone). Для того щоб увійти у віртуальну класну кімнату, учні повинні ввести спеціальний код, який надішле викладач. Сервіс дозволяє дізнатися, як відповідав на запитання кожен студент, або будувати діаграми успішності всього класу. Самі ж учні можуть стежити за своїми результатами в спеціальних таблицях. Kahoot! безкоштовний і повністю доступний після реєстрації.


5. CLASSMARKER

У ClassMarker можна робити опитування з різними форматами відповідей - крім звичних варіантів, є навіть есе. Для початку роботи викладачеві потрібно створити віртуальний клас і розіслати запрошувальні коди учням. ClassMarker зберігає результати всіх проведених тестів, ведучи статистику успішності. Якщо у викладача є власна веб-сторінка, він може вбудовувати тестові завдання на неї. У безкоштовному варіанті ClassMarker дозволяє створити не більше 100 тестів. У сервісу є щорічні пакети для тих, хто рідко проводить онлайн-тестування.


6. PLICKERS

Мобільний додаток для викладачів, що допомагає влаштовувати опитування прямо у класі. Студентам видаються спеціальні бланки з варіантами відповідей (A, B, C і D) - почувши питання, вони піднімають потрібні картки, які вчитель сканує камерою смартфону. Plickers дозволяє аналізувати результати окремого студента або вивчати статистику усього класу. Додаток працює на Android і iOS, а завантажується безкоштовно.


7. EASY TEST MAKER

Найцікавіше в Easy Test Maker - можливість створювати завдання, в яких потрібно вибирати вірні і помилкові твердження. Тексти можна відформатувати для зручності читання на планшеті або завантажити у форматах .pdf або .doc, щоб провести тестування у більш традиційному форматі. Сервіс вміє перемішувати питання і варіанти відповідей, щоб учням було складніше списувати. Безкоштовна версія Easy Test Maker дозволяє створити 25 тестів без можливості експорту у «паперові» формати.


8.МАЙСТЕР-ТЕСТ

Інтернет-сервіс, що дозволяє створювати он-лайн тести, які можна скачати і проходити тест без підключення до інтернету. Зручно, що не потрібно встановлювати на комп’ютер додаткові програми.


9. MYTEST

http://mytest.klyaksa.net/ або http://mytestx.pro/htm/download/index.htm

Повністю безкоштовна програма зі зручним редактором тестів, яка вміє працювати з сімома типами завдань: одиночний вибір, множинний вибір, встановлення порядку проходження, встановлення відповідності, ручне введення числа, ручне введення тексту, вибір місця на зображенні. Параметри тестування, завдання і зображення до завдань – все зберігається в одному файлі, що зручно для вчителя. Більш детально читаємо за посиланням: http://teach-inf.at.ua/load/programi/testi/mytest_x/16-1-0-35. Для новачків http://yurij71.blogspot.com/p/mytest.html


10. АЙРЕН

Програма, якою можна створювати тести для перевірки учнівських знань і проводити тестування на шкільних комп’ютерах. Завдання різних типів: з вибором одного або декількох вірних відповідей, з введенням відповіді з клавіатури, на встановлення відповідності, на впорядкування і на класифікацію. Вчитель зможе побачити результати на своєму комп’ютері – відобразяться відомості про успіхи кожного з учнів. Можна закачати тут http://otipb.at.ua/load/korisni_programi/ajren_programa_dlja_provedennja_testuvannja_znan_ta_stvorennja_testiv/35-1-0-3921


11. Класна оцінка - це платформа klasnaocinka.com.ua , на якій можна створювати як традиційні тести, так і флеш для використання на заняттях за допомогою мультимедійних дощок.


12. Тесториум testorium.net надає можливість проводити тестування, створювати нові тести з гнучкими налаштуваннями і статистикою. Безкоштовний.


7 сервісів для створення по-справжньому крутих презентацій

1. Prezi

/Files/images/logo-prezi.png

Цей модний в Європі хмарний сервіс для створення інтерактивних презентацій в режимі онлайн. Він пропонує велику кількість цікавих рішень для візуалізації контенту через використання медіафайлів, векторної та іншої графіки. Крім того, тут вам буде запропоновано безліч заготовок, стилів і шаблонів, які прикрасять ваш контент і додадуть презентації жвавості. Особливість сервісу — послайдові переходи і система масштабування (наближення, поворот і віддалення окремих об'єктів). Ресурс хоч і англомовний, але інтуїтивно зрозумілий у використанні і відмінно підходить для візуального супроводження онлайн-виступів. Всього декілька хвилин і презентація із стильним дизайном готова. Серед переваг Prezi можна виділити можливість спільної роботи над проектом декількома користувачами, публікацію готової презентації в блозі або на сайті, збереження презентації для автономного показу без використання інтернету. Є безкоштовний тестовий період на місяць.

2. Документи Google
/Files/images/Google-docs-logo.png

Сьогодні це найпопулярніша альтернатива PowerPoint. Презентація, створена в хмарному сервісі Google Docs — просте і зручне рішення для тих, у кого немає офісних пакетів. Всі потрібні інструменти завжди під рукою, а явною перевагою буде можливість ділитися проміжними результатами з колегами та слухачами, обговорювати деталі проекту в режимі онлайн, зберігати презентації у віртуальному файл-менеджері... Готові презентації завантажуються, як у форматі PDF (потім їх зручно роздрукувати), так і в форматі PPTX, який підходить для Power Point. Тут доступні основні функції з оформлення презентацій, кілька шаблонів дизайну, різноманітні шрифти, анімаційні ефекти та інші виразні інструменти. Хоча в Google Docs і відсутні новомодні навороти, а функціональні можливості обмежені, творча людина завжди знайде вихід і зробить цікаву і красиву слайд-презентацію для свого вебінару. І це абсолютно безкоштовно!

3. Haiku Deck
/Files/images/Haiku-Deck-Logo.jpg

Цінителям мінімалізму сюди! Haiku Deck — це максимально спрощений ресурс для швидкого створення барвистих презентацій. Що стосується інтерфейсу і юзабіліті, то сервіс побудований просто ідеально — у вас не піде жодної зайвої хвилини на знайомство з ним. Ви запускаєте редактор і відразу ж починаєте вставляти свої заголовки, зображення і тексти на слайди. Ніяких проблем! Користувачі, які звикли робити презентації в PowerPoint, відчувають повне полегшення, коли запускають Haiku Deck. З його допомогою дуже просто оформити слайди для онлайн-виступу. Головна концепція — стиль мінімалізм (мінімум інформації на слайді). Тут не вийде задіяти складний графік, музику або відео. Сервіс дозволяє створювати презентації формату «картинка + текст», чого часто буває цілком достатньо для тьюторів та ведучих онлайн-заходів. Незважаючи на всю свою простоту і обмежені можливості, безкоштовна версія Haiku Deck надає всі необхідні функції, включаючи вибір тем оформлення, фонові зображення, якісні шаблони, різні типи заголовків, вставку тексту, графіків і діаграм.

4. Apple Keynote
/Files/images/Apple-Keynote-Logo.jpeg

Головний суперник MS PowerPoint, якому вже в найближчому майбутньому пророкують домінування, як у сфері бізнесу, так і в онлайн-освіті. Цей потужний, але при цьому простий у використанні сервіс дозволяє створювати приголомшливі презентації на пристроях Apple, (Mac, Ipad і iPhone). Вражаючий дизайн шаблонів слайдів і шикарні графічні елементи від провідних розробників Apple, барвиста колекція з більш ніж 40 тем — все це перетворить вашу презентацію на справжню виставу, яка гарантовано «зачепить» аудиторію. Вартість сервісу - $ 9,99. Вибравши фонову основу для свого проекту, просто замініть шаблони тексту і графічних елементів власним контентом. За допомогою зручних інструментів можна додати таблиці, діаграми, мультимедійні об'єкти, фотографії, відео та навіть музичні композиції з бібліотеки iTunes. А оживити все це вам допоможуть ефектні анімації і переходи, які виглядають так, наче їх створювала професійна команда дизайнерів. Перейти, наприклад, з PowerPoint на Keynote - дуже просто, адже тут встановлена та ж система слайдів, вибору тем, текстів і зображень. А якщо ви використовуєте одночасно кілька пристроїв Apple, всі правки і зміни в проекті, що вносяться на одному гаджеті, автоматично синхронізуються на всіх інших.

5. SlideRocket
/Files/images/nshe/sliderocket-logo.jpg

SlideRocket — це багатофункціональна онлайн-платформа для створення «багатих» і динамічних презентацій, яка, як і в PowerPoint, заснована на системі слайдів. Але! Тут слайди зручніші, яскравіші і різноманітніші. Є можливість використовувати звукові, відео, флеш та інтерактивні спецефекти. У нашій добірці це найдорожчий сервіс: ціна повного професійного пакета становить $ 360 на рік. Можливості безкоштовного аккаунта обмежені. Платна підписка дозволяє використовувати безліч цікавих функцій: зберігання презентацій і файлів в онлайн, флеш-анімація, спільна робота з контролем версій, публікації, демонстрація через веб-конференцію, аналіз результатів. Що стосується зручності, то працювати з сервісом досить просто, але інтерфейс програми дуже насичений і вам доведеться витратити трохи часу для вивчення всього функціоналу і можливостей.

6. SlideDog
/Files/images/nshe/slidedog-logo.png

SlideDog — популярний сервіс для створення презентацій, який виділяється на загальному фоні підтримкою широкого спектру форматів. Це не редактор презентацій в чистому вигляді, до якого ми звикли в PowerPoint або Keynote. Працює сервіс на основі комбінування візуальних компонентів в плейлист — тут ви можете одночасно використовувати відео, зображення, слайди PowerPoint, веб-сторінки, файли у форматі PDF та інший контент. Можна навіть додавати відeо з YouTube. Просто розташовуєте все в необхідній послідовності і зберігаєте, як цільну презентацію. Таким чином, вам більше не доведеться перемикатися між окремими файлами і програмами. Є безкоштовна версія. SlideDog відрізняється простим, стильним і зручним інтерфейсом. Головна перевага сервісу — це можливість інтерактивної взаємодії з користувачами в ході показу прeзентаціі. Функція онлайн-обміну дозволяє підключати до спілкування близько 100 слухачів одночасно. Аудиторія також може коментувати пpоцесс і залишати свої відгуки. Загалом, це дуже корисний ресурс для всіх спікерів, тьюторів і ведучих, за допомогою якого можна створювати соковиті, інформативні та оригінальні презентації для вебінарів, онлайн-конференцій, майстер-клaссов і др.

7. Slides
/Files/images/nshe/slides-logo.png

Завершуємо наш огляд ще одним дуже потужним і порівняно новим онлайн-редактором для створення і демонстрації презентацій будь-якого рівня складності. Якщо ви плануєте представити проект в браузері, то за допомогою сервісу Slides можна змінювати HTML-розмітку, а також вносити коректування в CSS. Що важливо, експортувати слайди можна в будь-якому зручному форматі, а демонстрація презентації може бути виконана на комп'ютері або мобільному пристрої. Інтерфейс редактора, звичайно, головоломний і поки ще не доведений до досконалості в наборі базових інструментів, але функціонал, в цілому, дуже цікавий. Чого тільки варте нелінійне оформлення слайдів! Slides надає безкоштовну промо-версію, де доступні базові функції. Вартість повноцінного продукту — від 6$ на місяць.


ЗАВАНТАЖУЄМО ПІДРУЧНИКИ

https://pidruchnyk.com.ua/

Кiлькiсть переглядiв: 353

Коментарi