Відділи музею

Історичний відділ


/Files/images/Рисунок1.jpg

Історичний відділ складається:

  1. „ Чарівна срібна земля ’’. У цьому підвідділі багато матеріалу про Закарпаття (міста, села, видатних людей, історичні замки краю, турбази та санаторії, рослинний і тваринний світ, колективи художньої самодіяльності, про минуле і сучасне нашої області).
  2. „Рідна Верховина”. Тут зібрані відомі і невідомі сторінки з історії рідного Верховинського краю (мікротопоніми сіл району, звичаї, традиції, обряди, одяг і предмети побуту верховинців).
  3. „ Рідна школа ”. У цьому підвідділі можна знайти й ознайомитися з різноманітними цікавими матеріалами з історії виникнення освіти на Березнянщині, про школи минулого, про видатних випускників. Зібрано багато світлин, яким уже понад 40 – 50 років.
  4. Духовне життя нашого краю” ( про православну, греко – католицьку, римо – католицьку конфесії, священиків нашого краю, обряди різних релігійних свят, писанки, Вертепи, вишивки з релігійним орнаментом). Найбільш цінним у цьому підвідділі є набір старовинних ікон (Святий Миколай, Вознесіння, Пресвята Діва з малим Ісусом, Апостоли і т.д.).
  5. „Народні костюми”. Тут можна знайти багато цікавого про жіночий та чоловічий одяг, про орнамент і його відмінність у вишивках різних сіл, про серветки, рушники, занавіски, скатертини.
  6. „Фауна і флора нашого краю” (про тварин нашої місцевості, про рідкісні рослини, природничі мотиви у вишивках).
Краєзнавчий відділ

/Files/images/Рисунок2.jpg

Краєзнавчий відділ оформлений

у вигляді світлиці. Тут стіл і лавиці, предмети домашнього вжитку, старовинні знаряддя праці (мотальниця, прядка, елементи кросен), старовинний одяг, багато скатертин, серветок, які на сьогоднішній день мають історичну цінність.
Представлена тут і сучасна виставка робіт учнів на тему „Природа і фантазія” (вишивки, екібани, вироби з природнього матеріалу і т.д.)
Уже стало традицією щороку, на день Святого Миколая, святкувати річницю створення музею. Крім цього, у музеї постійно проводяться різноманітні виховні заходи: День писемності та мови, Андріївські вечорниці, традиційні різдвяні вистави, свято Покрови Пресвятої Богородиці або День козацтва та Захисника України, Свято , присвячене створенню Карпатської України.
Гостями музею були видатні люди Словаччини, Америки, нашого району, Закарпаття, України.
Кiлькiсть переглядiв: 421

Коментарi